2/20/2008

فراخوان کانون وبلاگ نویسان ایران برای نجات جان آقای مهرنهاد وبلاگ نویس بلوچ

کانون وبلاگ نویسان ایران ( پن لاگ) تایید حکماعدام آقای مهرنهاد وبلاگ نویس بلوچ را محکوم میکند و از همه وبلاگ نویسان و آزادیخواهان در ایران و جهان برای نجات جان آقای مهرنهاد کمک می طلبد.
آقای مهرنهاد وبلاگ نویس 28 ساله بلوچ و پدر سه فرزند , تنها جرمش ایجاد یک نهاد قانونی برای جوانان بلوچ بوده است. او پس از ده ماه شکنجه و اسارت به جرم واهی محاربه و ارتباط با گروههای غیر قانونی به اعدام محکوم شده است.
خانواده او معتقد هستند که به آقای مهرنهاد در اثر شکنجه آسیب جدی وارد شده و حکم اعدام برای از بین بردن مدرک جرم صادر شده است با تایید حکم اعدام این حکم هر لحظه ممکن است به اجرا در آید.
کانون وبلاگ نویسان ایران بدعت اعدام وبلاگ نویسان را به شدت محکوم میکندو از همه وبلاگ نویسان دعوت میکند که از روز چهارشنبه اول اسفند به مدت یک هفته نام وبلاگ خود را به "مهرنهاد را آزاد کنید" تغییر دهند .کانون وبلاگ نویسان ایران از وبلاگ نویسان و آزاداندیشان میخواهد که در طول این هفته همه تلاش خود را برای لغو حکم اعدام و آزادی یعقوب مهرنهاد به کار گیرند و با تماس با وبلاگ های دیگر و ارگانهای حقوق بشر در هر شهر و کشوری که هستند از اجرای این حکم ناعادلانه جلوگیری کنند.

. باشد که تلاش همگانی ما انسان بیگناهی را از طناب دار برهاند

کانون وبلاگ نویسان ایران((پن لاگ)

Labels:

17بیان و اندیشه:

Anonymous Ghasedak گفت:

با درود حمایت میکنم
تمامی دوستاد در انعکاس این خبر تلاش کنند تا از وقوع فاجعه انسانی دیگر جلوگیری شود

9:18 AM  
Anonymous Nazli گفت:

نام وبلاگم رو تغيير دادم

روزي ما دوباره كبوترهايمان را پيدا خواهيم كرد
و مهرباني دست زيبايي را خواهد گرفت

.
.
.
و من آن روز را انتظار مي كشم

حتي روزي كه ديگر نباشم


با مهر
نازلي

10:51 AM  
Anonymous Anonymous گفت:

بشکند دستی که به ناحق دست روی جوان پاک ایرانی باند کند.
زنده باد آزادی و مرگ بر استبداد
دالاهو

11:09 AM  
Anonymous Anonymous گفت:

زنده باد آزادی و مرگ بر استبداد
کامبیز

11:11 AM  
Anonymous Anonymous گفت:

زنده باد آزادی و مرگ بر استبداد
پروین

11:12 AM  
Blogger akam گفت:

دوستان و اعضای عزیز و محترم کانون وبلاگ نویسان ایراندرود بر شمابر آن شدم که برای اعضا کانون؛ گروهی در اینترنت تشکیل دهم شاید به اینوسیله هم بتوانیم فعالیت کانون را بیشتر و بهتر کنیم هم اینکه بیشتر با همدیگر در تماس باشیمامید که شما عزیزان با عضویت در این گروه به هرچه پر بار تر شدن این گروه اینترنتی کمک کنیـــــــــدبا تشکر از شما عزیزانآدرس گروه اینترنتی کانون وبلاگ نویسان ایرانی
http://groups.google.com/group/penlog2

2:43 AM  
Anonymous گل کو گفت:

دوست عزیز
کانون وبلاگ نویسان ایران(پن لاگ) خودش یک گروپ دارد. اگر عضو پن لاگ باشید به طور اتوماتیک به این گروپ دعوت میشوید. از شما خواهش میکنم این
گروپ را در گوگل حذف کنید .

از شما دعوت میکنم که عضو پن لاگ شوید و در گروه پن لاگ با دوستان دیگر تبادل نظر کنید. وجود یک گروه موازی در گوگل تنها باعث سردر گمی خواهد شد.

11:40 AM  
Anonymous رز گفت:

با سلام و درود بر همه آزادیخواهان
من هم نام وبلاگم را تغییر می دهم و همراه شما هستم تا به آخر

4:38 PM  
Blogger akam گفت:

دوستان عزیز سلام
من گروپ را حذف کردم واقعیت اینکه من از وجود گروپ دیگر پنلاگ خبری نداشته و ندارم و با اینکه مدتهاست عضو پنلاگ هستم اما تا بحال از این گروپ چیزی دریافت نکرده ام لطفا در صورت امکان ادرس گروپ را برایم بنویسید
موفق باشید

1:43 AM  
Anonymous گل کو گفت:

دوست عزیز
از همکاری ات متشکریم. لطفا اسم و آدرس وبلاگت و این که کی عضو شده ای را برای ایی میل پن لاگ بفرست تا برایت دعوتنامه عضویت در گروپ فرستاده شود.

3:08 AM  
Anonymous خُسن آقا گفت:

من هم حمایت می کنم. می بخشید اگر دیر متوجه شدم

9:23 PM  
Anonymous امیر کیا گفت:

من هم نام وبلاگم را از"من بدم میاد از عاملان رژیم خمینی" به "مهرنهاد را آزاد کنید" تغییر دادم، نابود باد رژیم ضد بشری خمینی
امیر کیا

3:31 AM  
Anonymous Anonymous گفت:

اطلاعیه مطبوعاتی

نگرانی از
محکومیت به مرگ یک روزنامه نگار در بلوچستان27 فوریه 2008فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر و سازمان جهانی مبارزه با شکنجه مراتب نگرانی شدید خود را نسبت به صدور حکم مرگ آقای یعقوب مهرنهاد، ساکن زاهدان، روزنامه نگار روزنامه "مردم سالاری" و رییس انجمن "صدای عدالت"، اعلام می داردروز 19 فوریه 2008، سخنگوی قوه قضاییه در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد که آقای یعقوب مهرنهاد به دلیل مشارکت در گروه تروریستی "جند الله" به مرگ محکوم شده. آقای یعقوب مهرنهاد هیچ اطلاعی درخصوص تاریخ و شرایط محاکمه خود دریافت نکرده و دادگاه او بدون حضور وکیل مدافع و خانواده اش انجام شده استآقای مهرنهاد روز 6 مه 2007 به همراه دیگر اعضای این انجمن بازداشت شد. اعضای دیگر مدتی بعد آزاد شدند، در حالی که آقای مهرنهاد زندانی و سپس به مرگ محکوم شد. به گفته سخنگوی قوه قضاییه، این پرونده اکنون در مرحله تجدیدنظر است، ولی در این زمینه، اطلاعات بیشتری ارائه نشدفدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر و سازمان جهانی مبارزه با شکنجه، صدور این حکم که نتیجه یک دادرسی پرهیاهو و ناعادلانه است را شدیدا محکوم می کنند. سازمان های ما از دولتمردان جمهوری اسلامی می خواهند که تحت هر شرایطی سلامت روحی و جسمانی آقای یعقوب مهرنهاد را تضمین کنند و امکان برگزاری یک محاکمه عادلانه، بی طرف و بدون تأخیر را در جریان دادگاه تجدیدنظر مهیا سازند. خاطرنشان می سازد که برگزاری چنین دادگاهی کاملا براساس عهدنامه ها و موازین بین المللی حقوق بشر است که از سوی جمهوری اسلامی نیز مورد تأیید قرار گرفته اندفدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر و سازمان جهانی مبارزه با شکنجه، بار دیگر یادآوری می کنند که صدور حکم اعدام یک اقدام بی نهایت جنایتکارانه، پست و غیربشری است و به شدت با آن مخالف هستند. این عمل که ناقض حق زندگی است در اعلامیه جهانی حقوق بشر و دیگر موازین بین المللی حقوق بشر نیز نفی شده استبه علاوه، سازمان های ما سرکوب مخالفان و مدافعان حقوق بشر از سوی دولتمردان جمهوری اسلامی را به شدت محکوم می کنند. این اشخاص که اکثرا در مناطق اقلیت نشین زندگی می کنند به اتهاماتی، از جمله مشارکت در گروه های تروریستی، محکوم می شوندفدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر و سازمان جهانی مبارزه با شکنجه بر روی این حقیقت تأکید می کنند که ایران با ارائه نامزدی خود در انتخابات شورای حقوق بشر سال 2006 متعهد شده "بالاترین سطح استانداردها را در ارتقاء و حمایت از مقوله حقوق بشر رعایت و حفظ کند". قابل ذکر است که ایران مصرانه روی این نکته تأکید نمود که "تلاش هایی را به طور مستمر در زمینه حفظ شئونات انسانی و ارتقاء و حمایت از مقوله حقوق بشر و آزادی های اصلی انجام خواهد داد". سازمان های ما به منظور اطمینان بخشیدن به واقعیت ادامه این تلاش ها، از جمهوری اسلامی ایران می خواهند تا براساس عهدنامه های بین المللی حقوق بشر عمل کند

1:15 PM  
Anonymous Anonymous گفت:

ايران: معلم کــُــرد شکنجه و به مرگ محکوم شدواشنگتن دی سی، 27 فوريه، 2008 سازمان ديده بان حقوق بشر امروز اعلام کرد که قوه قضاييه ايران بايد حکم اعدام معلم کــُــرد، فرزاد کمانگر را لغو کند. کمانگر در شماری از سازمان های جامعه-مدنی فعال بوده است.

مقامات مسئول همچنان موظفند درباره اظهارات کمانگر مبنی بر اينکه وی در حين بازداشت شکنجه شده است تحقيق کنند و هر ماموری را که در اين آزار و اذيت فيزیکی شرکت داشته است مسئول بدانند.

جو ستورک نایب رئیس بخش خاورمیانه سازمان دیده بان حقوق بشر دراین باره می گوید: "پرونده فرزاد کمانگر نشانگر اين است که چگونه نقض حقوق بشر در ايران عادی شده است. کمانگر شکنجه شده، مورد محاکمه غير عادلانه قرار گرفته و هم اکنون با حکم اعدام مواجه است."

روز 25 فوريه، شعبه 30 دادگاه انقلاب کمانگر را به اتهام "اقدام عليه امنيت ملی" به اعدام محکوم کرد. دادستان ادعا کرد که کمانگر از اعضای "حزب کارگران کردستان" (PKK) است.

مطابق با اظهارات وکيل کمانگر، اين دادگاه التزام های قانونی ايران را که منوط به محاکمه علنی اين قبيل پرونده ها با حضور هيئت منصفه است را نقض کرده است. وی همچنين به سازمان ديده بان حقوق بشر اظهار داشت که مقامات دادگاه درخواست ايشان برای متابعت از الزامات قانونی آيين دادرسی را به سخری گرفتند.

مقامات کمانگر را در ماه ژوئيه، ۲۰۰۶ در تهران بازداشت کرده و او را در بازداشتگاه هاي گوناگون در کردستان، کرمانشاه، و تهران نگاه داشته اند. کمانگر اظهار داشته است که در ماه اوت ۲۰۰۶، هنگام بازداشت در بند ۲۰۹ زندان اوين، ماموران او را به حدی شکنجه کردند که ناچار شدند وی را برای معالجه پزشکی به درمانگاه زندان منتقل کنند. کمانگر، همچنين گزارش هایی مبنی بر آزار و اذيت و شکنجه در حين بازداشت وی در شهر های سنندج کردستان و استان کرمانشاه ارائه داده است.

وکيل کمانگر به سازمان ديده بان حقوق بشر گفت اولين باری که با موکلش ملاقات کرده بود دست و پاهای او در اثر بدرفتاری ها در حين بازداشت و بازجويی می لرزيده است. کمانگر، خود جزئيات چگونگی شکنجه شدنش را در نامه اي از زندان مختصراً تقریر کرده است. ديده بان حقوق بشر يک نسخه از اين نامه را دريافت کرده است.

قبل از دستگيری، کمانگر دوازده سال در شهر کامياران به عنوان معلم کار کرده و عضو هيئت مديره شاخه محلی انجمن صنفی معلمان و يکی از گروه های محلی حامی محيط زيست بوده است. کمانگر برای ماهنامه "رويان" از نشريات اداره آموزش و پروش شهر کامياران می نوشته است. او همچنين نویسنده برای يک سازمان حقوق بشر محلی بوده که نقض شدن حقوق بشر در کردستان و استان های ديگر را مستند سازی می کرده است .

سازمان ديده بان حقوق بشر با مجازات اعدام به دليل ماهيت بی رحمانه و غير انسانی آن تحت هرگونه شرايطی مخالف است.

ستروک گفت: "اين پرونده به مقامات ايرانی اين فرصت را می دهد که نشان دهند چگونه توانايی جبران و تحقیق در مورد وضعيتی که شواهدی عمده مبنی بر محاکمه غير عادلانه و شکنجه موجود است را دارند."برای اطلاعات بيشتر با اين شماره ها تماس بگیرید:

در واشنگتن دی سی، جو ستروک (انگليسی): +1-202-299-4925 (mobile)

در قاهره، جاسر عبد الرزاق (انگليسی و عربی): +20-10-502-9999 (mobile)

1:17 PM  
Anonymous Anonymous گفت:

دو اطلاعیه آخر را من به دوستان ارسال داشتم
با احترام
م. آذری

http://360.yahoo.com/my_profile-XDDwzNo8erXOyRXiMrjKjW_9?_login=1

1:20 PM  
Anonymous Anonymous گفت:

من میخوام با شما تبادل لینك داشته باشم
www.win4iran.blogspot.com

3:05 PM  
Anonymous بنیاد الزهرا گفت:

پایگاه سکسی عقیدتی فاطمة الزهرا:

zahra-zeynab.blogspot.com

بادادن لینک و تبلیغ در کامنت دونی ها بنیاد الزهرا را یاری کنید.

1:52 PM  

Post a Comment

<< خانه