8/28/2004

لطفا نظر خود را در مورد اصل چهارم منشور بيان کنید:

۴. كانون رشد و شكوفاييِ زبان‌هايِ متنوعِ كشور را از اركانِ اعتلايِ فرهنگي و پيوند و تفاهمِ مردمِ ايران مي‌داند و تلاش می‌کند امکانات فنی برای طراحی فونت يا نشر وب‌لاگ‌های زبان‌های متنوع کشور را ميسر کند.

113بیان و اندیشه:

Blogger n گفت:

سلام
فکر مي کنم خوب است در کنار گسترش فونت، گسترش زبان فارسي و ابزار فارسي نويسي و به خصوص سعي در لغو جملات توهين آميز هم قيد شود ( جملاتي که به خصوص توهين به زنان است-- خوب فمينيستم ديگه(

3:58 PM  
Blogger n گفت:

ببخشيد کمي دير آمدم راي بدم، در هر حال با هر دو اصل موافقم

4:01 PM  
Blogger Hasanagha گفت:

گمان نمی کنید اول باید در مورد وضعیتی که پیش آمده، منظورم شرکت کردن تنها 32 نفر در رای گیری بحث شود و راهی برای بیرون رفتن از این مشکل بیابیم قبل از اینکه به بحث در مورد اصول بعدی منشور بپردازیم.
ایکنه عده ای رای ندهند همیشه قابل قبول است ولی اینکه تنها 25 درصد از واجدین شرایط رای بدهند قابل قبول نیست و کل این حرکت را زیر سوال می برد.

4:15 PM  
Blogger شبح گفت:

خسن‌آقای عزیز!
مسئله‌ي رای‌گیری مسئله‌ی فنی است که به کمک دوستان عزیزی چون تو حل می‌شود. بحث و گفت‌وگو در مورد این اصول حرف دیگری است.
خوش‌بختانه این بحث‌ها در سطح خوب و قابل قبولی در جریان است. همان‌طور که می‌بینی نماینده‌گان تمام اکثر تفکرات موجود در وب‌لاگ‌ستان در بحث‌ها حضور دارند و از زوایای مختلف به آن می‌پردازند!
پس چه جای اعلام مکرر بحران و شکست؟

10:25 PM  
Blogger ali گفت:

اين اصل فوق العاده مترقی هست، خوشم آمد :)

اگر اشاره ای هم به تشويق آموزش زبانهای مختلف کشور يا ايجاد ابزارهای ترجمه بين اين زبانها می شد (از طريق اينترنت)، ديگه فوق العاده بود :)

1:09 AM  
Blogger رضآ نآظم گفت:

آن شور و هيجان چرا يك دفعه اينقدر سرد شد
پيشمهاد ميكنم توي چت روم گروه جلسه اي برگزار شود
خيلي ها يادشان رفته كه عضو شده اند

من معمولا موافقم
با اصل چهارم منظورم بود

1:19 AM  
Blogger Lord گفت:

اول که اگر آن "فوت"، "فونت" است، که آفرین به این جمع که از آن اول تا حالا، هنوز یک ن اضافه نکرده‌اند. معذرت می‌خواهم، و جای‌َش هم احتمالاً این‌جا نیست، ولی خیلی بی‌برنامه‌اید. دقیقاً نمی‌دانید، یا مشخص نکرده‌اید که چه کار می‌خواهید انجام دهید. خوب نتیجه‌اش هم همین تعداد رأی دهنده می‌شود دیگر! در موردِ اصل چهارم هم، آیا معنی‌ش این است که کانون می‌خواهد مثلاً ابزاری برای آموزش یا طراحی وبلاگ به زبان‌های دیگر درست کند یا چنین چیزی؟ یا فقط منظور نویسنده‌گان این بوده است که به این چیزها فکر می‌کنند؟ یعنی دقیقاً برای رشد و شکوفایی و غیره‌ی زبان‌ها مختلف قرار است چه کاری انجام شود، اگر اصلاً چنین قراری هست؟

1:21 AM  
Blogger شبح گفت:

لرد عزيز!
نازنن "نون" فونت را تذکر مي‌دادي تا درست شود. حالا هم اميدوارم ادمين‌هاي عزيز درست‌اش کنند.
اين منشور است و اهداف کلان را نشان مي‌دهد. در اساسنامه کميسيون‌هاي مختلف براي اين‌کارها پيشبيني شده است و حول اصول منشور کميسيون‌هاي کاري مختلفی را پي‌ميگيرد.
از دقت‌ات در مورد "نون" متشکرم.

2:25 AM  
Blogger شبح گفت:

ناظم عزيز!
من که سردي نمي‌بينم. اتفاقا منتظر بحث داغي روي اين اصل چهارم هستم.
ايمدوارم دوستان فعالانه شرکت کنند.
مسئله‌ی راي‌گيري هم موضوعي تکنيکي است که حل خواهد شد.

2:43 AM  
Blogger Jay گفت:

بنظر منهم اين اصل خوب است البته اگر دوستانی که به زبان هائی بغير از فارسی مسلط هستند و اخبار مهم رو ترجمه و در وبلاگ گروهی - در آينده - بگذارند .

4:20 AM  
Blogger Jay گفت:

بنظر منهم اين اصل خوب است البته اگر دوستانی که به زبان هائی بغير از فارسی مسلط هستند و اخبار مهم رو ترجمه و در وبلاگ گروهی - در آينده - بگذارند .

4:21 AM  
Blogger Jay گفت:

بنظر منهم اين اصل خوب است البته اگر دوستانی که به زبان هائی بغير از فارسی مسلط هستند و اخبار مهم رو ترجمه و در وبلاگ گروهی - در آينده - بگذارند .

4:21 AM  
Blogger Reza Ali گفت:

من با مفهوم اين بند کانون کاملا موافقم
ولی مشکل اصلی اين است که جمع شدن اين بندها در کنار هم به نظر مشکل ساز و دست نيافتنی ميايد.
چرا که در اين بند صراحتا به فعاليت اجرايي اشاره شده است و در برخی از بندها تاکيد روی ايدئولوژی می باشد.
من شخصا با گسترش گويش های مختلف ايرانی به شدت موافقم ولی اين کانون با چه ابزاری قرار است اين کار را بکند.و از آن گذشته اگر قرار باشد کانون در گير کارهای اجرايي شود، که البته من با آن موافقم
اولا نياز به زيرساخت و تشکل منسجم تری دارد و در ثانی مسايلی از قبيل آزادی بيان و سانسور و حقوق مادی و معنوی نويسنده نيز به نظر می رسد نيازمند توجه بيشتری باشند.
البته از همه اين حرف ها گذشته به نظر می رسد بهتر است تا استقرار يک سيستم مناسب رای گيری وارد بحث در مورد بند های جديد نشويم.

11:14 AM  
Blogger maryam گفت:

سلام دوستان
شاید بچه ها رای داده ان داما بدلیل نقص فنی ثبت نشده. می شه اسم کسانی را که رایشون ثبت شده اعلام کنید . تا اگه اسم ما نیست دوبره رای بدیم

11:56 AM  
Blogger مصي گفت:

صد در صد با اين اصل موافقم. بخصوص كه فكر ميكنم ميتواند قدم خوبي براي رفع توهينهاي قومي رايج در كشور ما باشد. البته سخن آقاي رضا علي كاملا متين است. اما فكر نميكنيد كه شايد بتوان اين حركت ريشه اي را كه شما اشاره كرديد از همين جا شروع كرد؟

1:25 PM  
Blogger nothing.. گفت:

It's so good...but we shuold know all the language ?! Sory for english ...

1:31 PM  
Blogger مصي گفت:

در مورد تعداد رأي دهندگان هم فكر ميكنم اگر بجاي گروه از طريق خود پن لاگ آمارگيري كنيد بهتر باشد.

1:52 PM  
Blogger ترانه گفت:

بخشی از اصل 4 منشور که به اهداف کانون برمی گردد بسیار هم خوب است ادامه بخش(تلاش می‌کند امکانات فنی برای طراحی فونت يا نشر وب‌لاگ‌های زبان‌های متنوع کشور را ميسر کند.) به امکانات و توانایی های کانون بر می گردد. امکانات کانون وبلاگ های شخصی است که به میل و خواست وبلاگ نویس آزاد است امکاناتش را در اختیار کانون بگذارد. استفاده از اینگونه توانایی ها و امکانات که تعهد اجرایی را موجب می شود بنظر من در منشور جایی ندارد. ضمنن فکر می کنم عدم تمرکز ارتباط اعضا بین پن لوگ، پن لوگ 2 و یاهو گروپ باعث اصلی پراکندگی رای و نظر دهی اعضا شده باشد که ارتباط مسقیم و متمرکزی را نمی تواند همراه داشته باشد بعنوان مثال در یاهو گروپ رای گیری بر سر ا صل یک و دو می باشد در پن لوگ اصل 4 مورد نظر خواهی قرار می گیرد در پن لوگ 2 مطلبی نوشته میشود که قابل توجه قرار نمی گیرد و حاشیه ای می ماند.

3:52 PM  
Blogger شبح گفت:

دوستان عزيز!
مسايل اجرايي در اساسنامه بحث مي‌شود و با تشکيه کميسيون‌ها پي‌گيري مي‌شود. در منشور ما اراده‌ي‌مان براي اين کار را نشان مي‌دهيم. عملياتي کردن‌اش ممکن است طول بکشد يا نيروهاي را آزاد کند که اين مسايل را عملياتي کنند. مهم ارادي ما براي اين کار است. از دوستان عزيزي که به ساير زبان‌هاي موجود در ايران مانند ترکي و کردي وب‌لاگ دارند دعوت مي‌کنم بيايند اين مشنور و اساسنامه را به آن زبان‌ها ترجمه کنند و تا در پنلاگ قرار گيريد.

4:52 PM  
Blogger Ernesto che guevara گفت:

دوستان آذری و کردزبان و حتی گویش های مختلف اگر پیشنهاد شبح را انجام دهند خیلی عالی است
از این فارس ها که آبی گرم نمیشود

همچنین دوستان عزیز ضروری است که منشور به زبانهای انگلیسی و فرانسه و... هم ترجمه شود- این هم دست وطن پرستان دور از وطن را میبوسد

5:28 PM  
Blogger nasrin گفت:

دوستان عزيز
در حدود يک ساعت پيش ايميل زير را به آدرس کانون فرستادم ( به ايميل شبح عزيز ریپلای آل کردم ) ٫ اما با وجودی که اين ايميل در آرشيو ايميل های ارسالی هست ظاهرا به مقصد نرسيد . به همين دليل چند دقیقه بعد همين ايميل را به ايميل ديگری ریپلای زدم ولی باز هم به کانون نرسيده !!!
آيا همه اين مشکل را داريد يا فقط من ؟
در صورت دوم اگر ممکنه راهنمائی کنيد که مشکل چی میتونه باشه و چکار بايد بکنم !
با تشکر
نسرين

اينهم از ايميل مربوطه :

دوستان عزیز
پيشنهاد ملاقات در اتاق چت خيلی خوب بود ٫ فقط بايد زمان مشخصی گذاشته بشه که تمام کسانی که مايلند در اونجا جمع بشن .
چون به اين ترتيب هر کسی جواب سؤالات يا پيشنهاداتش رو فوری می گيره و فکر می کنم برای تسريع کارها بهتر باشه .
حتی می تونيم ساعات مشخصی در شبانه روز را هم برای اينکار بگذاريم تا با توجه به اختلاف ساعت در کشورهای مختلف همه امکان حضور در آنجا را داشته باشند و مثلا در هر يک از اين ساعات حداقل يکی از مسئولين مطلع ( بخصوص در موارد فنی) در اتاق چت حضور داشته باشه .
البته اين فقط يک پيشنهاده می تونيم امتحانش کنيم اگر مفيد بود ادامه بديم ٫ اگر هم نه که هيچ !
در ضمن در مورد پراکندگی بحث ها و رای گیری و ... هم با ترانه عزیز موافقم و با پیشنهاد شبح عزیز هم در مورد اعلام اسامی رای دهندگان موافقم .
راستش شک کردم نکنه رای خود من هم ثبت نشده باشه !:)

قربان همگی
نسرین

10:24 PM  
Blogger شبح گفت:

نسرين جان!
در حالي که حدود ده دوازده‌تا ريپلاي آمد تازه ايميل خودم به دست خودم رسيد و البته قبلش ريپلاي تو! فکر مي‌کنم کمي با تاخير و نامرتب ايميل‌ها راسل ميشه اما ميشه!

11:59 PM  
Blogger سوسکی گفت:

have no objections with this either.
--sooski

12:22 AM  
Blogger شبح گفت:

سوسکي جون!
داري کلاس زبان مي‌ري؟

12:50 AM  
Blogger ava گفت:

سلام،
من با سه اصل پيش كاملا موافقم. اصل چهارم هم به نظرم جالبه البته اگر اين موضوع باعث گسستگي نشه. منظورم اينه كه باعث نشه همه اين رو فراموش كنيم كه با هم هستيم. يكي هستيم. من به شخصه خيلي علاقمندم كه با گويشهاي مختلف در ايران آشنا بشم.

1:30 AM  
Blogger شبح گفت:

ava عزيز!
مردمي که در ايران زنده‌گي مي‌کنند نه فقط گويش‌هاي مختلف که با زبان‌هاي مختلف سخن مي‌گويند. ترکي و کردي و عربي و فارسي زبان‌هاي کاملا مستقلي هستند و هيچ‌کدام گويشي از زبان ديگر نيست.
اتفاقا پديرفتن حق سخن‌گفتن به زبان مادري ما را بيشتر از پيش کنار يک‌ديگر قرار مي‌دهد.

8:48 AM  
Blogger Ernesto che guevara گفت:

بله
مواردی که شبح ذکر کرد زبان کامل است ولی در ایران گویش هم داریم
مثل لری-گیلکی-مازنی-بلوچی و....

10:37 AM  
Blogger Ernesto che guevara گفت:

بله
مواردی که شبح ذکر کرد زبان کامل است ولی در ایران گویش هم داریم
مثل لری-گیلکی-مازنی-بلوچی و....

10:37 AM  
Blogger Ernesto che guevara گفت:

ضمنآ زبانهای ارمنی و آشوری هم فراموش شد
و همچنین زبان هم وطنان زرتشتی که فکر میکنم یک نوع اوستایی باشد

ضمنآ گویش دری هم یادمان رفت

11:01 AM  
Blogger Ernesto che guevara گفت:

گویش ترکمنی از زبان ترکی را هم که فراموش کنید با خودم طرف هستید
این سرزمین رنگارنگ فرهنگ است که در زیر یوغ فارس اجازه ظهور نمی یابد.

11:11 AM  
Blogger شبح گفت:

ارنستوي عزيز!
فعلا يکي از دوستان بسيار عزيز کرد. فونت کردي براي‌ام ارسال کرد. به‌زودي مي‌ذارمش توي پنلاگ.

3:44 PM  
Blogger Hasanagha گفت:

فقط جهت اطلاع! در ایران 9 زبان مستقل وجود دارد

11:22 PM  
Blogger webzade گفت:

آقا اول یکی این مشکل منو حل کنه وبلاگ من توی پرشین بلاگه ولی می خوام اینجا مطلب بنویسم و نمی خوام با این آدرس بیام چی کار کنم؟ در ضمن با اصل موافقم اما می شه بگید راهکارهای اجرایی شدن اصل چیه؟
آرامش آن سوی خیال

5:00 PM  
Blogger آرمین گيله مرد گفت:

سلام ... این اصل را مهم و به عمل رسیدنش را کار مفیدی برای همه میدانم.
خسن آقا بنظر من هم مشکل شرکت نکردن یک مشکل فنی یا برنامه ریزیش اشکال دارد. چونکه همینجا میخونم که یکی از دوستان اینجا به دو اصل اول رای مثبت داده. و فکر کنم چونکه دوستان همه پستهای کانون را نمیخوانند، نمیدانند که کی و چه جوری رای بدهند.

و روی این جمله شبح هم پافشاری میکنم:"پديرفتن حق سخن‌گفتن به زبان مادري ما را بيشتر از پيش کنار يک‌ديگر قرار مي‌دهد."
در ضمن اضافه میکنم که من طرفدار مساوات و مواسات هستم اما نه به این معنی که همه را یکسان کنیم و وادار کنیم یکجور فکر کنند و به یک زبان سخن بگویند و ایمانشان به یکی باشد و .....
و هرگونه تجزیه را نادرست میدانم دلیل تجزیه طلبی را یکسان و یونیفرم کردن میدانم و نه اینکه شخصی دوست دارد بزبان دیگری سخن بگوید روزنامه بخواند و درس بیاموزد

8:05 PM  
Anonymous Anonymous گفت:

من اساساً دلیل پرداختن به موضوع نه زبان که زبانها را در کانون در نیافتم.من اگر از زبان فارسی استفاده می کنم فقط و فقط از ناچاری است. چون زبان انگلیسی نمیدانم.در جهانی که دهکده ای بیش نیست و زبان انگلیسی سرنوشت محتوم ما است (من از این حقیقت خوشنود هم هستم وامیدوارم در فرصتی به
(رابطه زبان فارسی و عقب ماندگی ایرانیان بپردازم.
مشغول شدن به زبانهای قومی قبیله ای از کوته فکریست. حتماً فردا روز که کامپیوترها با ورودی صدا کار کنند کانون برای لحجه درقوزآبادی هم سینه چاک خواهد کرد. این زبان های قبیله ای مزاحم رشد وتبادل اندیشه در جهان مدرن است.مواظب باشیم که دچار اسنوبیسم نشویم.سیامک http://khakeiran.blogspot.com

12:31 AM  
Blogger Farhang گفت:

دوستان عزيز،
بنده هم رشد و شكوفاييِ زبان‌هايِ متنوعِ كشور را از اركانِ اعتلايِ فرهنگي و پيوند و تفاهمِ مردمِ ايران مي‌دانم، اما ممکن است يک‌نفر لطف کند و برای بنده توضيح دهد که:
۱- "رشد و شكوفاييِ زبان‌هايِ متنوعِ كشور" چه ارتباطی با وبلاگ‌نويسی دارد؟
۲- آيا کانون وبلاگ نويسان ايران در دراز مدت قصد توليد و تکسیر نرم افزار و یا برپائی سرور و دامین جهت "طراحی فونت يا نشر وب‌لاگ‌های زبان‌های متنوع کشور" را دارد؟
با احترام
فرهنگ

12:12 AM  
Blogger Polad Homayoni گفت:

من با این بند چهار کمی مسدله دارم. نخست اینکه وبلاگ بنا به ذات خود بی مرز و مرکزاست و از ویژگی های آن آزادی بی حد و حصر در نوشتن با هر زبانیست که وب لاگ نویس دوست دارد با آن بنویسد. دوم اینکه ما همه شهروندان این جهان مجازی هستیم و هیچ فرهنگ و زبانی از دیگری بهتر و برتر نیست. زبان وسیله اختراعی بشر برای ارتباط است و انسان آزاد است در خواندن و نوشتن به هر زبانی که دوست دارد و در دنیای مجازی اینترنت این یکی حد و مرزی ندارد. سوم اینکه در کانونی که هدفش مبارزه برای آزادی بی حد و حصر اندیشه و قلم است ، مهمترین عنصر برای تقویت همبستگی و تفاهم و پیوند مردمان ، همدلی است نه هم زبانی. این را مولوی عزیز چند قرن پیش گفته است ( در داستان گدایان و خرید انگور و نام نهادن بر انگور به چند زبان و پیدایش اختلاف مابین آنها ) چهارم اینکه این بند مرا به یاد هژمونی طلبی روشنفکرانی می اندازد که از روی دلسوزی می خواهند دست « زبان » های دیگر را بگیرند و به آنها الفبای راه رفتن را بیاموزند. ما همه وبلاگ نویسییم و می خواهیم علیه سانسور و ستم متحد شویم و قرار نیست که بخواهیم کسی را محدود کنیم که به زبان خودش ننویسد. این وظیفه تمام هموندان است که اسناد کانون را به زبان مادری خودشان برگردانند و آن را در وب لاگ کانون بگذارند تا دیگر هم زبانان هم بتوانند استفاده کنند. من نه سررشته در طراحی فونت به زبانهای گوناگون دارم و نه آن را از وظایف کانون می دانم. نشر وبلاگ هم که با سه تقه انجام می گیرد و تلاش کانون را چندان لازم ندارد. از این بند چهار بوی یک ناسیونالیسم قراضه و بدقواره ای می آید که به جای حق برابری شهروندی و برابری حق گزیدن و گزیده شدن می خواهد یک هژمونی پنهان و خزنده ای را اعمال کند ، که وظیفه اش دلسوزی برای « زبان های متنوع کشور » است که باید به زیست خود در کنار « زبان اصلی » ادامه دهند و از اینکه آنها را در بازی راه می دهد ، متشکر و ممنون باشند. رشد و شکوفایی فرهنگ و زبان » نه تحت اوامر کانون که در سایه تحولات دراز مدت و ژرف اجتماعی صورت می گیرد. پس بیائید نیرویمان را بر روی همدلی و همبستگی و احترام متقابل و حق برابر بگذاریم . من پیشنهاد می کنم بند چهار را به صورت زیر بیاوریم و یا با این مضمون در جمله ای وزین تر
« تمامی اعضای کانون حق برابر دارند که با زبان خودشان در وبلاگ های کانون اثرشان را منتشر کنند. بنیاد کانون بر پایه ی همدلی و همبستگی در جهت مبارزه برای اهداف منظور شده در این منشور است »

1:20 AM  
Blogger Ernesto che guevara گفت:

پولاد عزيز
اول بگويم که با جابجايي اصل چهارم با متن ارائه شده از طرف شما مشکلي ندارم ولي مواردي را در حاشيه توضيح ميدهم:
من نفهميدم بي وطن بودن وبلاگها چه ربطي به حمايت کانون از فرهنگ هاي مغلوب در ايران دارد؟
پولاد عزيزاين که ما ايراني هستيم و يا نيستيم را نه پيروي ما از فرهنگ غا لب فارس معين ميکند و نه موضع گيري ما در مقابل کلمه بي وطن بودن وبلاگها – تنها و تنها دلبستگي ما به فرهنگ ها و زبانها و نه فقط نوع غالب آن بلکه تمام فرهنگها و زبانها و گويش هاي آسيب ديده و در دست فراموشي ايران است که ما را در چهارچوب کانون وبلاگنويسان ايران گرد مي آورد.
اينترنت از ديد من حکومتي جديد نيست که في نفسه بتواند مشکلي را حل نمايد پس اينترنت در ايران و وبلاگنويسي در ايران و کا نون وبلاگنويسان ايران بازتاب حيات فرهنگي و سياسي و اجتماعي اين مرزو بو م است و البته باز تاب حيات فرهنگي – سياسي – اجتماعي جهان. بدين واسطه فراموش کردن آسيب پذيري زبانهاي ديگر در ايران- دراين ميان- نه تنها دور از واقعيت هاي زندگي ماست بلکه ما را از تبديل به مدرنيست هايي از خود بيگانه ميکند که با فرار از مشکلات موجود و فرافکني آن به ساير حوزه ها بهمراه گلوباليزه شدن جهان براه افتاده ایم و بدست آوردن ها را فقط دراز دست دادن ها جستجو میکنیم.
اینکه این کانون پسوند ایران را بدوش میکشد از بابت اینست که حیات و بقا و ادامه و پویندگی آن در بستر همین فرهنگها معنا و مفهوم مییابد وگرنه اسمش میشد کانون وبلاگنویسان ایرونی- یعنی هرکسی خودش را ایرونی بداند عضو کانون میشد. – بهمین واسطه است که محدودیتی برای عضویت یک غیر ایرانی وجود ندارد – چون بالفرض تسلط یک افغانی در دری بیشتر از یک ایرانی است و یا تسلط آشوری های عراق به زبان آشوری بیش از آشوری های ایران است ویا در ارمنستان ارمنی بیشتر شناخته شده است و الی آخر .
در این میان اگر هژمونی وجود دارد مسلمآ هژمونی فارس برای سرکوب سایر فرهنگها و هژمونی سرمایه برای یکپارچه نمودن جهان و تبدیل آن به یک فرهنگ واحد است و نه مسلمآ هژمونی مابین ترکمن زبان وعرب زبان.

9:01 PM  
Blogger webzade گفت:

من یکبار کامنت دادم که چون با پرشین بلاگ اومدم اینجا نمی تونم رای بدم...حتما باید عضو بلاگ اسپات بود تا اینجا رای داد؟ اگه کسی می توونه کمکم کنه... آدرسم هم اینه...
WWW.COMFORT.PERSIANBLOG.COM

11:52 AM  
Blogger زيتون گفت:

این خیلی خوبه!

11:32 PM  
Anonymous Anonymous گفت:

به نظر من هر قانونی حتی گاهی اشتباه از بی قانونی بهتره اما کاش کتن قانون رو کمی ساده تر می نوشتید به جای استفاده از این کلمات سخت...این متن منو یاد متن های اداره استاندارد میندازه
http://mahasta.com

10:10 PM  
Anonymous Anonymous گفت:

بشاش توش

2:04 AM  
Anonymous Masood گفت:

سلام
برای کمک به دوستان آذری زبان و فارس زبان و انگلیسی زبان! مژده. سایت آذربلاگ با سیستم سه زبانه آغاز به کار گرده است
دوستانی که زمان ترجمه سیستم را به عربی و کردی و دیگر زبانهای ارزشمن دارند دعوت به همکاری میشوند

4:53 AM  
Anonymous Anonymous گفت:

If you would just take your time to know your way around, you could discover a lot of premium products and services being offered for free.

3:33 AM  
Anonymous Anonymous گفت:

Come and check it out if you get the time 8-)

7:13 AM  
Blogger Jason گفت:

Hi there, Nice little blog you've got going on there. Keep it up! This might interest you if you're after some web traffic The contents of this site will explode your web traffic

3:31 PM  
Blogger Cyber Financial Corporation گفت:

Hi,

I liked your blog. I found many interesting information here.
I also give free info about los angeles traffic school online. You can seen it on my los angeles traffic school online site.

If you have time please visit my web site to get some free los angeles traffic school online information.

Kind regards,
Nick

11:50 PM  
Blogger Jason گفت:

Hi There! Cool Blog.I realy like it. Here's something you all might be interested in:web traffic statistics It's perfect for poeple who want more web traffic statistics

1:50 AM  
Anonymous Anonymous گفت:

Hey, you have a great blog here!

I have a free web site traffic counter site. It pretty much covers ##Website Promotion## related stuff.

Come and check it out if you get time.

Thought I would try posting to a blog. I have never done this.
Hope I'm doing this right? If I have done anything wrong please let me know.

The only time we have a test before the lesson is in LIFE.

7:28 PM  
Anonymous Anonymous گفت:

Hey, you have a great blog here!

I have a free generator site traffic web site. It pretty much covers ##Website Promotion## related stuff.

Come and check it out if you get time.

Thought I would try posting to a blog. I have never done this.
Hope I'm doing this right? If I have done anything wrong please let me know.

The only time we have a test before the lesson is in LIFE.

8:23 PM  
Anonymous Anonymous گفت:

Hey, you have a great blog here!


I have a get web site traffic site. It pretty much covers ##WEBSITE TRAFFIC## related stuff.

Come and check it out if you get time.

I'm new to blogging so sorry if it's not right for your blog.
Hope to see your blog grow.

Thanks again

4:03 AM  
Anonymous Anonymous گفت:

Hey, you have a great blog here!


I have a guaranteed web site traffic site. It pretty much covers ##WEBSITE TRAFFIC## related stuff.

Come and check it out if you get time.

I'm new to blogging so sorry if it's not right for your blog.
Hope to see your blog grow.

Thanks again

4:28 AM  
Anonymous Anonymous گفت:

Hi, Need to know about telecommunications story or update, so visit my website **Telecom** site/blog. It pretty much covers Telecommunications Updates related stuff.

Have a nice day.
Otai

1:18 PM  
Anonymous Anonymous گفت:

Hey, you have a great blog here! I'm definitely going to bookmark you!

I have a affiliate exchange mynetsuccesscenter.com program traffic site. It pretty much covers affiliate exchange mynetsuccesscenter.com program traffic related stuff.

Come and check it out if you get time :-)

6:50 AM  
Blogger freenanoipod گفت:

get a free digital camera at camera digital free

11:10 AM  
Anonymous Anonymous گفت:

I just visited your blog. I am collecting information to see where I can improve my traffic and my own blogs and websites. When I do a search, I use the the following keywords: highest traffic web site to locate the best information resources out there related to the theme of my marketing research. Then I personally visit the blogs that stand out. Yours was one of them.

Your blog came to my list of interesting sites to look at and see how you're marketing yourself, how many people visit and leave comments, what kind of comments, etc.

Now some blogs don't quite match what I am looking for but that's OK. With the information I'm gathering, I can compile a wide selection of topics, design ideas, etc. so I can come up with my own blog and hopefully make it successful.

I hope you don't mind me posting on your blog but hey, what's a blog without input and comments from visitors, right?

I always hate those one-liner comments when people don't take the time to even compose a decent message. I wish you much success with your blog, your marketing efforts, life in general and everything that you do and hopefully your blog will continue to get lots of visitors.

Speaking of visitors, if you're interest in getting additional FREE, real traffic, not some fake hit to your blog or sites, don't hesitate to stop by
highest traffic web site and register. Free. Nothing to buy, no memberships, no gimmicks. Only REAL live people clicking and seeing your site or blog for at least 25 seconds. No autosurfing. FYI. Use it if you'd like. It's FREE Traffic.

Sincerely,

James F.

10:47 PM  
Blogger Iravan گفت:

Kool Blog! Amazing how easy it is to assure a constant stream of traffic by using the Rettop Method. I am going to bookmark this blog, nice topics discussed

By the way... I have a traffic accident site. It pretty much covers Traffic related stuff.

Come and check it out if you get time :-)

2:42 AM  
Blogger Kim گفت:

The more I read other blogs it really gives me great ideas. Your is good.

My article content for web site site is all about article content for web site.

I think you will like it.

3:59 PM  
Anonymous Anonymous گفت:

Hi, you have a great blog here! I'm definitely going to visit again! Please feel free to visit my blog too at http://rushprnews.iuplog.com, RushPRnews Daily Gazette.
My site is ** RushPRnews press release services, distribution and free web posting** . Cordially, Anne Laszlo-Howard

8:14 AM  
Blogger Iravan گفت:

Weird. I always thought the Rettop Method was the best for generating traffic. I am going to book mark this blog, nice topics discussed

By the way... I have a exit traffic exchange site. It pretty much covers Traffic related stuff.

Come and check it out if you get time :-)

3:25 PM  
Blogger Johnny گفت:

Traffic is the life of every website. This free traffic handbook is helpful and update, read it carefully and apply the methods it mentioned, your website traffic will boost!

11:48 PM  
Blogger Johnny گفت:

Every online business need free traffic. This free traffic handbook is very update and helpful.

12:21 AM  
Anonymous Anonymous گفت:

Imagine Thousands Of Links Back To Your Web Site From Other People's Blogs!

12:39 AM  
Anonymous Anonymous گفت:

I am about to show you a way that you can generate thousands of keyword targeted links back to your web site starting today!

12:41 AM  
Anonymous Anonymous گفت:

Congratulations on your nice site. I have a web site marketingsite. It covers web site marketing related things.

6:20 AM  
Anonymous Anonymous گفت:

It looks very informative. Definitely worth adding to your bookmarks. I have a internet advertisingsite. It covers internet advertising related things.

6:24 AM  
Blogger Webmaster گفت:

Just checking out the other blogs on autosurfing cash online and came across yours, not bad, just getting ideas for my autosurfing cash onlinepage and might start a new blog. Take Care.

6:42 AM  
Blogger Infactahost.com گفت:

Hey, you have a great blog here! I'm definitely going to bookmark you!

I have a site site traffic traffic trafficsource.us web web site/blog. It pretty much covers site site traffic traffic trafficsource.us web web related stuff.

Come and check it out if you get time :-)

9:52 AM  
Blogger Infactahost.com گفت:

Hey, you have a great blog here! I'm definitely going to bookmark you!

I have a california cheap school traffic site/blog. It pretty much covers california cheap school traffic related stuff.

Come and check it out if you get time :-)

10:17 AM  
Anonymous Anonymous گفت:

What If This Could All Happen Automatically,
with a simple push of a button.....

11:30 AM  
Anonymous Anonymous گفت:

Members also get FREE access to our download that is jam packed with software, scripts,

7:38 AM  
Blogger Brian گفت:

Hey, you have a great blog here! I'm definitely going to bookmark you!

I have a cheat hit exchange site/blog. It pretty much covers cheat hit exchange related stuff.

Come and check it out if you get time :-)

5:36 PM  
Blogger Infactahost.com گفت:

Hey, you have a great blog here! I'm definitely going to bookmark you!

I have a exchange interactive traffic site/blog. It pretty much covers exchange interactive traffic related stuff.

Come and check it out if you get time :-)

6:07 PM  
Anonymous Anonymous گفت:

UoP online targets mature adults who have been in the work force for at least five years. The majority of UoP online students have been career oriented for some time. By designing their online classes so that they don’t require meetings at set times, UoP online helps busy individuals advance their educations. But don’t get the wrong idea; UoP online is not set up like other distance learning programs, Dicover the detailed information on online games for elementary school

11:41 PM  
Anonymous Anonymous گفت:

"No Charge Online Advertising Channels For Any Business"

8:22 AM  
Blogger Peter Dobler گفت:

Hey, you have a great blog here! I'm definitely going to bookmark you!

I have a affiliate program directory site/blog. It pretty much covers affiliate program directory related stuff.

Come and check it out if you get time :-)

12:31 AM  
Anonymous Anonymous گفت:

Get your website seen use our indiana promotion site web tools to get the word out and take the work out of promotion. Resale rights available. Starting at only $6.99 get 1000's of links to your website http://www.BLGen.net

12:03 AM  
Blogger Infactahost.com گفت:

Hey, you have a great blog here! I'm definitely going to bookmark you!

I have a business link exchange site/blog. It pretty much covers business link exchange related stuff.

Come and check it out if you get time :-)

7:47 AM  
Blogger Infactahost.com گفت:

Hey, you have a great blog here! I'm definitely going to bookmark you!

I have a link exchange with birthday site/blog. It pretty much covers link exchange with birthday related stuff.

Come and check it out if you get time :-)

7:56 AM  
Anonymous Anonymous گفت:

the World Wide Web is home to a great number of marketing opportunities that you could avail of,

1:59 AM  
Blogger Johnny گفت:

Every online business need free traffic. This free traffic handbook is very update and helpful.

12:09 PM  
Blogger Johnny گفت:

Every online business need free traffic. This free traffic handbook is very update and helpful.

12:33 PM  
Blogger Edward گفت:

This comment has been removed by a blog administrator.

5:25 AM  
Blogger vwutt گفت:

When looking for a host you should make sure they support the following. They should have unlimited domains, unlimited MySQL databases, PHP 4.1 or higher and use cpanel. Cpanel is the main controll panel you will use to setup your website to upload files configure MySql Database etc... They shouldn't be blocking traffic from or into their site. I have used... Read more about Internet Business

6:17 AM  
Anonymous Anonymous گفت:

Hey, you have a great blog here! I'm definitely going to bookmark you!

I have a ffa page submission site/blog. It pretty much covers ffa page submission related stuff. Plus you can advertise to billions using our ffa page submission tools.

Come and check it out if you get time :-)

9:24 AM  
Anonymous Anonymous گفت:

Hey, you have a great blog here! I'm definitely going to bookmark you!

I have a free site submitter traffic web site/blog. It pretty much covers free site submitter traffic web related stuff. Plus you can advertise to billions using our free site submitter traffic web tools.

Come and check it out if you get time :-)

9:36 AM  
Anonymous buy web site traffic گفت:

Hi Blogger,
Just surfing blogs, looking for stuff on
how to buy web site traffic when I came across yours.
You post called لطفا نظر خود را در مورد اصل چهارم منشور بيان کنید: caught my eye,
not exactly what I was lookin' for ;-)
But I LOVED it!
I like plain a nd simple stuff like that. LOL

I was looking for "my next lesson",
always trying to learn, as we all do.
I'll keep my eye out for your next post!
You got stuff to offer as I can see!

I have a traffic web site on the
"how to buy web site traffic subject"
check it out if you like, K?

THANKS for the read!!
I'll be back!

12:43 PM  
Anonymous Anonymous گفت:

display your RSS feeds on their web sites for content.

5:18 AM  
Blogger Infactahost.com گفت:

Hey, you have a great blog here! I'm definitely going to bookmark you!

I have a url rotator site/blog. It pretty much covers url rotator related stuff.

Come and check it out if you get time :-)

6:08 AM  
Anonymous traffic school los angeles گفت:

Hi Blogger,

After searching page after page about california traffic school los angeles I ran across your blog لطفا نظر خود را در مورد اصل چهارم منشور بيان کنید: which caught my attention because, of the amount of valuable and informative information you have. Unfortunately california traffic school los angeles is not exactly what I was looking for, however I enjoyed reading all your information.

Thanks for the reading.

5:13 AM  
Anonymous Anonymous گفت:

Hi there, Nice little blog you've got going on there.

Keep it up!

This might interest you if you're after some more web site traffic The contents of this site will explode your hits! Auto surf and recieve 50,000 credits free - Join free! free site submitter traffic webfree site submitter traffic web

8:15 PM  
Anonymous Anonymous گفت:

Hey, you have a great blog here! I'm definitely going to bookmark you and visit a lot!

I have a web site promotion consultant software sales site. We sell a lot of Software about##KEYWORD## related stuff. Ia will be sending my customers to your site for more information.

2:56 AM  
Blogger rushprnews گفت:

Hi, great blog! Let's talk Marketing and PR. Please feel free to visit my blog too at
, RushPRnews Daily Gazette, Open-Call for Writers.
My website is** RushPRnews press release services, distribution and free web posting** . Cordially, Anne Laszlo-Howard

3:44 AM  
Anonymous Anonymous گفت:

Hi, Need to know about telecommunications story or update, so visit my website **Telecom** site/blog. It pretty much covers Telecommunications Updates related stuff.

Have a nice day.
Otai

12:59 PM  
Blogger Targeted Traffic Hits گفت:

increase internet traffic A fantasic way to get people to your website fast. Not only will you get a massive amount of real visitors to your websiite, we can target visitors so you only receive people who are interested in what your selling or what your writing about. Imagion for a second you have a blog subject related to Rugby we can send you people who would join your blog and talk about that same subject. Targeted Traffic can also increase your sales to your website as we can send you real people who are active and looking for your products. So if you are selling anything or you have services, come have a read at how we can Increase sales We have lots more information on our website so come check us out. increase internet traffic. Get your own Article Directory for your Blog or website (reprint rights available)
Also Stay tuned to this Site (you may want to keep this link) 2011 NZ WORLD CUP And dont forget to check out the World Cup 2011 Blog

10:48 PM  
Anonymous traffic school los angeles گفت:

Hello Blogger,
I was doing some research about los angeles traffic school online and came across your لطفا نظر خود را در مورد اصل چهارم منشور بيان کنید: blog. I'm not sure i found everything I needed exactly about los angeles traffic school online however I still found your information very useful so I thought I would say thanks for the info.

10:08 PM  
Anonymous california traffic school گفت:

Hi Blogger, great info on your blog لطفا نظر خود را در مورد اصل چهارم منشور بيان کنید: I was really looking for information in more detail on online traffic school however I still found your read to be quite informative and interesting. Thanks for the useful info.

4:52 AM  
Anonymous online traffic school گفت:

Hello Blogger,
I was doing some research about california traffic school and came across your لطفا نظر خود را در مورد اصل چهارم منشور بيان کنید: blog. I'm not sure i found everything I needed exactly about california traffic school however I still found your information very useful so I thought I would say thanks for the info.

4:04 AM  
Anonymous los angeles traffic school online گفت:

Hello Blogger,
I was doing some research about traffic school and came across your لطفا نظر خود را در مورد اصل چهارم منشور بيان کنید: blog. I'm not sure i found everything I needed exactly about traffic school however I still found your information very useful so I thought I would say thanks for the info.

3:49 AM  
Blogger Stan گفت:

Who doesn�t need any extra traffic to their website?
If you could not bear the thought of tons of laser
targeted traffic to your website absolutly F*R*E*E!
then under no circumstanes click the link below!http://www.TrafficHurricane.com/stan

10:38 AM  
Blogger Kim گفت:

From time to time we find a blog interesting enough to read. Yours is in that category.

My partner and I have this interesting example marketing viral tool. It is a cool and effective example marketing viral tool.

12:52 PM  
Blogger Stan گفت:

Who doesn�t need any extra traffic to their website?
If you could not bear the thought of tons of laser
targeted traffic to your website absolutly F*R*E*E!
then under no circumstanes click the link below!http://www.TrafficHurricane.com/stan

10:08 AM  
Anonymous Anonymous گفت:

Hoodia Diet is the solution for safe weight loss. Hoodia Gordonii contains a natural active ingredient, P57, which has only recently been identified. The P57 works as an appetite suppressant.

Taking Hoodia Diet Tablets when you are hungry alleviates the feeling of hunger and so makes you less likely to snack between meals due to hunger.

The Hoodia Gordonii Cactus has been used by the San indigenous people of South Africa for hundreds of years as an appetite suppressant and thirst quencher.

Extracts from this succulent have shown in clinical trials on obese subjects to reduce caloric intake by 30% to 40%. Significant weight loss has resulted from such a drop in caloric intake.

Therefore, Hoodia is one of the best and most powerful natural appetite suppressant available, if used in conjunction with any diet. Hoodia will help you to stop snacking between meals. It will also help you to reduce the amount that you eat at meal times.
click here foe more information and supplies http://trafficzone.us/hoo/hoodia_diet_pill.html

7:15 AM  
Anonymous psychology degree online گفت:

psychology degree onlineI love your blog!! Why don't you check out my psychology degree online blog that I just created! The link is psychology degree online

1:59 AM  
Anonymous Anonymous گفت:

Hi ##name##. There are many different ways to earn money onlinesearch engine optimization. I continue to look for different ways to promote my sites and business without going broke. let me know what you all are seeing out there.search engine optimization

9:05 PM  
Anonymous Anonymous گفت:

I just read your blog, � very nice.
I made myself a blog also,
I have a sony digital camera driver site. It pretty much covers sony digital camera driver related stuff.
Check it out if you have the time.

10:15 PM  
Anonymous Anonymous گفت:

Hello, ##NAME##. What a great blog you have created. Not quite my scene, but a good read. Cheers, Rex, ##LINK##

6:03 PM  
Anonymous Anonymous گفت:

Hey there, ##NAME##, now that's what I call a blog with a difference. That's what so good about blogging, isn't it? Write what you like and have fun. It takes a lot of time and effort to blog consistently. Thanks for the blog. Rex ##LINK##

9:34 PM  
Anonymous digital delivery گفت:

I enjoyed reading through your blog.

I've searched and searched for the best hosts. It's tough to find the best ones. I finally found a couple reliable and inexpensive webhosts here. I have a couple unlimited domain accounts I've been using for some time with much success. Let me know what you think.

Rob

5:24 AM  
Blogger Joe Berenguer گفت:

I just came across your blog and wanted to
drop you a note telling you, Friend, how impressed I was with it.
I give you my best wishes for your future endeavors.
If you have a moment, please visit my site:
diet home
It covers diet home related contents.
All the best!

4:07 AM  
Anonymous targeted traffic گفت:

Hi, I was searching the net for Increase web traffic free stuff and came across your Increase web traffic free blog. Pretty neat. If you have some time

please take a look at my Increase web traffic free website at Increase web traffic free Thanks for the

interesting read.

4:05 PM  
Anonymous Anonymous گفت:

Great blog....now...ADVICE TIME!! - If you need more site tracking traffic web then congratulations I've come to the right place, try site tracking traffic web - this is the best place online to get massive volumes of internet traffic back to your blog for blog publicity purposes. Within a week I had trippled my volume of traffic - Signup is free and before you know it you will flying up the Google search egine - guaranteed!! - Signup is free you have nothing to lose. Best of luck with it and continued success with your blog!!

6:35 AM  
Anonymous Anonymous گفت:

Nice blog!! I'm into online money making idea and to drive traffic to my website I signed up free for this superb traffic gereating tool - I now have loads of hits to my websites and blogs. This can see your affiliate commission shoot through the roof - meaning lots of extra money coming in for you and your family. Sign up now - it's free.. Best of luck, cheers for now, dave.

9:05 PM  

Post a Comment

<< خانه